Ako vytvoriť v obývačke úžasnú atmosféru?

obyvacka

Ste spoločenský človek, ktorý rád hostí ľudí vo svojej obývačke? Trápi vás to, že sa ľudia u vás necítia tak dobre akoby ste chceli?  Pôsobí vaša obývačka príliš stroho alebo tmavo? Je čas na zmenu! Tu nájde niekoľko rád ako vytvoriť aj vo vašej obývačke tú najlepšiu atmosféru.

Premyslite si štýl

Predtým ako sa rozhodnete premieňať vašu izbu na novú mali by ste si premyslieť jeden štýl, do ktorého budete vašu izbu ladiť.  So štýlom súvisí aj farba steny. Pri jej výbere nezabúdajte na to, že do tmavej izby sa hodí svetla farba a do svetlej izby sa hodia sýtejšie odtiene farieb. Viac o výbere farby obývacej steny môžete nájsť na webe http://moderneobyvaciesteny.sk. Okrem iného tam nájdete rebríček 15 najlepších moderných obývačkových stien na tento rok.

Ukotvite nábytok

Zvoľte si jeden kus veľkého nábytku (gauč, obývacia stena, knižnica,… ), ktorý bude dominantou vašej izby. Tento kus nábytku bude takzvaná „kotva“, podľa ktorej budete zariaďovať zvyšok vašej izby.

nabytokOdlepte nábytok od steny

Nebojte sa niektoré kusy nábytku umiestniť ďalej od steny. Napríklad skúste umiestniť gauč viac do prostriedku miernosti. Pred obývaciu stenu sa pokúste umiestniť napríklad jednoduché kreslá na čítanie.

Pozor na príliš ostré hrany

Pokiaľ vaša izba obsahuje priveľa ostrých hrán môže pôsobiť príliš stroho. Preto sa snažte do izby zakomponovať aj oblý kus nábytku alebo doplnku. Môže ním byť napríklad veľká váza v rohu miestnosti alebo okrúhly luster.

Nebojte sa kombinovať textúry

Snažte sa vo vašej obývačke kombinovať rôzne textúry. Napríklad ak máte hladkú obývaciu stenu zvoľte matnú podlahu alebo koberec.  K lesklým parketám sa snažte vybrať skôr látkové alebo semišové kreslo.

Pohrajte sa s osvetlením

V neposlednom rade myslite na osvetlenie. Snažte sa ho čo najpestrejšie skombinovať. Nebojte sa použiť rôzne stojaté alebo nástenné lampy. Tie dodajú vašej izbe príjemnú, útulnú atmosféru. Je veľmi dôležité osvetliť aj rohy miestnosti.

Ne zabúdajte na to, že najdôležitejším osvetlením je to prirodzené. Preto nestavajte žiaden nábytok do cesty svetlu prechádzajúcemu oknom. Viac si o osvetlení v obývačke môžete prečítať na webe Pluska.sk.

Nezabúdajte na doplnky a zeleň

Nebojte sa vašu izbu vyzdobiť rôznymi doplnkami. No snažte sa ich ladiť už do vybraného štýlu. Veľmi vhodným doplnkom sú vankúše na váš gauč, snažte sa ich vybrať v rozličnej textúre ako je váš gauč. Vankúše robia vašu izbu pohodlnejšou a tím aj príjemnejšou. Nemusíte sa báť ani požitia rôznych sošiek na zvýraznenie vašej obývacej steny.

Veríme, že vám tento článok pomohol premeniť vašu obývačku na miestnosť s dokonale príjemnou atmosférou. Prajeme vám v nej veľa príjemných chvíľ aj s vašimi známymi a rodinou.

obyvackova stena

Author:redsyste

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked*

*

*